VALORANT 2.03 Yama Notları

VALORANT 2.03 yama notları yayınlandı. Yayınlanan yama notlarında Reyna karakteri zayıflatılırken, Yoru karakteri ise güçlendirildi. Bu yeni gelen değişiklikler ile oyunun seyri de büyük ölçüde değiştirebilir.

VALORANT 2.03 Güncellemesi Detayları

VALORANT’ın önde gelen düellocularından biri olan Reyna, önceki metalarda aşırı güçlü olduğundan dolayı oyuncular tarafından pek sevilmiyordu. Bu nedenle, Reyna karakteri zayıflatılarak dengeyi sağlamak için Yoru karakteri güçlendirildi. Reyna’nın, Devour (Q) ve Dismiss (E) yetenekleri marketten dört tane alınabiliyordu. Bunun yanında karakter zırh almadan oyuna başlayabiliyor ve Q yeteneği sayesinde canı 150’ye kadar çıkıyordu. Bu durumun oyuncuların çok fazla canını sıktığından dolayı artık Q ve E yeteneklerinin toplam yükü ikiye düşürüldü ve maliyeti 100’den 200 krediye yükseltildi.

Valorant 2.03 yama notları değişiklikleri
Reyna karakteri zayıflatılırken, Yoru karakteri ise güçlendirildi.

Yoru’nun yetenekleri biraz karmaşık ve kullanması zor olduğundan dolayı oyuncular tarafından tercih edilmiyordu. Bunun yanında karakterin kombolarını yapmak bile zor. Yüksek liglerde oyuncular bu karakteri kullanabiliyorsa olsa da alt liglerde kullanılmayan bir karakter. Riot bu görüşleri dikkat aldı ve Yoru’nun, Gatecrash (E) yeteneğine birkaç değişiklik yaparak düşmanların yeteneği duyabileceği ve görebileceği menzili gösteren bini harita göstergesi ekledi. Yoru’nun özel yeteneğine yapılan değişiklikte ise, boyutlar arası geçiş yapıldığından artık mini harita gözükebilecek ve Yoru’nun gördüğü tüm düşmanları, takım arkadaşları da mini haritada görebilecek. Bunun yanında Yoru artık rakiplerin arasından da geçebilecek. Bu nedenle artık yeni bir Yoru metası başlıyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir