“Bizi Fnatic ve SKTT1 ile kıyaslayamazsınız ancak oraya ulaşmak istiyoruz.”

Huni, geçtiğimiz hafta maçlarının ardından katıldığı bir konuşmada haklı olarak gülücükler saçıyordu. Yaklaşık bir aylık kayıpların ardından TSM, ilk yenilgisiz haftasını tamamladı.

TSM haftayı uzun bir aradan sonra kayıpsız kapattı

Geçtiğimiz cuma gününden pazar gününe kadar Golden Guardians, Liquid ve Immortals’a karşı kazanılan üç galibiyet TSM’i 4-2’lik bir skora taşıdı. Bu skor ile birlikte TSM ilk dördün içerisinde yer almayı başardı.

TSM geçtiğimiz hafta 3-0 kazandı
TSM uzun bir aradan sonra haftayı kayıpsız kapattı

3-0’lık haftanın ardından Huni fazlasıyla mutluydu ve öncelikle kendilerine güven veren Liquid oyununu kazanmak olduğu ve yapmak istedikleri şeyler üzerinde çalıştıklarının ve bu çalışmaların da meyvesini vermesinden dolayı fazlasıyla mutlu olduğunu dile getirdi. Bundan önceki maçlarda alınan mağlubiyetler ve şu anki konum hakkında ise Huni şunları dile getirdi: “Kötü bir kilitlenme yaşamıştık ancak yapmak istediğimiz birçok şeyi yapmak için mücadele ettik. Yapmak istediğimiz pek çok şey vardı, çok sayıda şampiyon oynamak, belirli şeyler yapmak…. Tek bir şeye bağlı kalmadık ve 2. haftada her şey tersine döndü.”

Üst koridor artık daha çok kompozisyon odaklı

TSM üst koridor oyuncusu, SKT’deki görevinden bu yana gerçekten yapmadığı bir şekilde artık daha çok kompozisyon odaklı seçimler yaptığından bahsetti ve şu anki TSM kadrosuna inandığını dile getirdi.

TSM’in bu yeni döneminin eski Fnatic ve SK Telecom T1 kadroları ile karıştırılmamasının altını çizdi. “Henüz o aşamada değiller ama olmak istiyorlar. TSM’i SKT veya Fnatic ile henüz karşılaştıramazsınız. O yıllarda Dünya Şampiyonası Finali, MSI’da 18-0 gibi harika şeyler yapmıştım. Şimdi yeniden oraya gitmek istiyoruz. Şu anda bu harika şeylerin tam başlangıcındayız ve oraya ulaşmak için çalışmamız gerekiyor. İstediğimiz şeyin üzerinde çalışmaya devam edersek, yapabiliriz. Dünya Finaline kesinlikle gitmek istiyoruz ancak ondan önce Bahar finallerine gidelim!”

TSM, önümüzdeki cuma günü LCS 2021’de Evil Geniuses ile karşı karşıya gelecek. Evil Geniuses’in de şu anda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. TSM yakaladıkları bu havayı kendi yönlerinde estirip kazanabilecekler mi yoksa Evil Geniuses, henüz başlangıçta olan bu rüyaya son mu verecek hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir