PUBG Mobile ocak ayında 259 milyon dolar kazandığı bildirildi

Battle royale oyunu olan PUBG Mobile ocak ayında kazandığı 259 milyon dolar ile en yüksek hasılat yapan ikinci mobil oyun oldu.

PUBG Mobile ocak ayında en çok hasılat yapan ikinci oyun oldu

PUBG Mobile, 2021 yılına muazzam bir giriş yaptı. Analiz şirketi Sensor Tower’ın tahminlerine göre PUBG Mobile, geçtiğimiz ay 259 milyon dolar kazandı. Bu sayıyı geçtiğimiz yılın ocak ayı ile kıyasladığımızda PUBG Mobile geçen yıla oranla yüzde 22’lik bir artış yakalamış.

Bu gelir Peacekeeper Elite adlı PUBG Mobile’ın Çin versiyonundaki oyuncu harcamalarını da içeriyor. Aslında Çin gelirin çoğunluğunu oluşturduğunu söyleyebiliriz ve yaklaşık yüzde 60’lık kısmın Çin’den geldiğini söyleyebiliriz. ABD ise toplam gelirin yalnızca yüzde 9,8’ini oluşturuyor. PUBG Mobile kazandığı bu muazzam gelire rağmen Sensor Tower’ın Ocak 2021’de mobil oyunlar için en çok hasılat yapan listesinde ikinci oyun oldu. Yine Tencent’in oyunu olan Honor of Kings, geçen ay 267,3 milyon dolar kazanarak en üst sırada yer aldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Honor of Kings’in toplam gelirinin de yaklaşık yüzde 97’si Çin’den gelirken, yüzde biri Tayland’dan geldi.

MiHoYo’nun Genshin Impact, Eylül 2020’deki çıkışından bu yana en çok hasılat yapan listelerde yer almaya devam etti. Sensor Tower’a göre, oyun Android ve iOS’ta 153,4 milyon dolar kazandı. Bu gelirin yüzde 33’ünü Japonya oluştururken, toplam gelirin 25,7’sini Çin takip etti. ABD yüzde 17,4 ile üçüncü sırada yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir