Minecraft Netherite nasıl bulunur?

Minecraft Netherite nasıl bulunur? Netherit külçesi Minecraft’ta en nadir bulunan madenler tipi arasında ilk sırada. Minecraft’ın 1.16 sürümünde eklenen Netherite’ın özelliğiyse elmas aletlerden kat kat daha dayanıklı ve güçlü olması. Netherit aletlerin en çok dikkat çeken tarafıysa lav gibi yanıcıların içerisine atıldığında yanmaması.

Minecraft Netherite nerede bulunur?

Minecraft Netherite isminden de anlaşılabileceği gibi cehennemde bulunuyor. Normal dünyada birçok farklı biyom olduğu gibi cehennemde de birbirinden farklı bölgeler bulunuyor. Antik kalıntıların pişirilmesiyle elde edilen netherit parçaları aynı zamanda piglin yuvalarındaki sandıkların içerisinden de çıkabiliyor.

Minecraft netherit nasıl bulunur
Minecraft Netherit sadece cehennemde bulunuyor.

Netherit parçaları tek başına işe yaramıyor. Dört altın ile birlikte çalışma masasında birleştirildiği zaman Netherit cevherine sahip olabilirsiniz. Özellikle son gelen cehennem güncellemelerinde altın bulmak artık daha basit. Bu güncellemelerin önceki sürümlerle kıyaslanacak olursa yeni gelen güncellemeyle altın daha değerli bir cevher olmasına rağmen cehennemde çok basit bulunmasından dolayı oyuncular altın ararken pek zorlanmıyor.

Minecraft Netherite ne işe yarar?

Minecraft netherit’in son güncellemelerle birlikte gelmesinden dolayı Minecraft’ı uzun bir süredir oynamayan oyuncuların birçoğu netherite’ın ne işe yaradığını bilmiyor. Oyuna ilk eklendiğinde sadece köylülere iş sağlayan demirci masası, netherite’ın oyuna eklenmesinin ardından oyuncular tarafından da kullanılabilir hale geldi.

Minecraft Netherit nasıl yapılır
Netherit cevheri için dört adet netherit parçacığına ve altına ihtiyacınız var.

Elmas bir eşyanız varsa demirci masasında sadece bir netherit parçasıyla birleştirmeniz durumunda netherit eşyanızı alabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi yapmak için hiçbir şekilde tecrübe puanı gerektirmediğinden kolaylıkla tüm eşyalarınızı netherit’ten yapabilirsiniz. Normal eşyaların netherit eşyalardan farkı ne diye soracak olursanız netherit aletler, elmas aletlere göre biraz daha hızlı ve dayanıklı. Bu durum zırhlar için de geçerli. Netherit zırhlar sizi her zaman daha fazla korur.

Minecraft Netherite nasıl dönüştürülür?

Minecraft netherit parçacığını netherit cevherine dönüştürmek için bol miktarda altına ihtiyacınız olacak. Dört adet netherit parçası ve altın ile birlikte sadece bir adet netherit cevheri elde edebilirsiniz. Netherit parçacığının kolay kolay bulunmadığını göz önünde bulunduracak olursanız bir netherit eşyası yapmanın bir hayli zahmetli olduğunu görebilirsiniz. Netherit parçacığını ve altınları çalışma masasında rastgele yerlere yerleştirerek netherit cevherine sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda netherit eşyalar için öncelikle elmas eşyalara ihtiyacınız var. Öncelikle geliştirmek istediğiniz eşyanın elmas halini yapmalısınız. Oyunda elmas bulmak bir hayli zor olduğundan dolayı kolay kolay netherit eşyası edinemeyeceksiniz. Çevrim içi sunucularda oynuyor ve diğer oyuncular sizin düşmanınız ise olabildiğince hızlı bir şekilde netherit eşyalar yapmalısınız. Sunucularda en güçlü olan oyuncular aynı zamanda sunucunun geri kalanından daha zengin olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir