CS: GO nasıl indirilir? (2021)

CS: GO nasıl indirilir? Valve’ın Source oyun motoruyla geliştirip 21 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan CS: GO indirme işlemi oldukça basit. Yıllardır FPS kategorisinin en popüler oyunu olarak nitelendirilen bu oyun bir dönem 25 TL ödeme karşılığında oynanabilir olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda CS: GO, Steam üzerinden ücretsiz bir biçimde oynanabilir hale geldi. Dev bir oyuncu kitlesine sahip CS: GO nasıl indirilir?

CS: GO İndirmek

FPS oyunları listesinde üst sıralarda yer alan Counter Strike serisi, yıllardır popüler. Counter Strike serisinin her yeni oyununda gerçekçiliği bir kademe daha arttırmayı başaran Valve oyunu sürekli güncel tutmasının yanında birbirinden farklı ve bir o kadar da nadir silah görünümleri dolayısıyla büyük bir oyuncu kitlesini elinde tutmayı başarabiliyor. CS: GO indirmenin ilk adımı bir Steam hesabı oluşturmak.

cs go indirme
Counter Strike serisi FPS kategorisinin en başarılı oyunlarından birisi.

Yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmesinin yanında birbirinden farklı birçok FPS oyunu da bulunmasına rağmen CS: GO, hala oyuncular gözünde bir numara olarak görülüyor. Valve’ın CS: GO fiyatlarındaki değişimiyle birçok yeni oyuncunun CS: GO’ya katılmasının yanında bir o kadar da VAC yasaklamasıyla oyundan uzaklaştırılan oyuncu sayısı da aynı oranda arttı. Bu durumun uzun bir süre gündem halinde olmasına rağmen Valve ekibi fiyatlardaki değişiklikte geri adım atmayarak hile koruma sistemleri geliştirmeye devam etti.

CS: GO kaç GB?

CS: GO nasıl indirilir sorusunu sormadan önce CS: GO’nun dosya boyutunu bilmeli ve bilgisayarınızda gereken dosya boyutundan biraz daha fazla boş alan açarak oyunu indirebilirsiniz. Ayrıca düşük depolama alanına sahipken bu oyunu oynuyorsanız cihazınızın performansı önemli derecede düşecek. Bu durumun önüne geçebilmek için bilgisayarınızdaki gereksiz dosyalardan kurtulmanız gerekiyor. CS: GO, sık sık güncellenen bir oyun olmasından dolayı dosya boyutu artan bir oyun olduğunu unutmamalısınız. Yeni haritalar, yeni operasyonlar hatta yeni oyun modlarının eklendiği CS: GO’yu indirmek için yaklaşık olarak cihazınızda 20 GB boş alana ihtiyacınız olacak.

cs go ne kadar
CS: GO’yu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Bu durum az depolama alanına sahip CS: GO oyuncularının bir hayli canını sıkmasına rağmen oyunun devamlılığını arttırabilmek ve daha da popüler olabilmesi için Valve’ın sık sık oyuncu topluluğunun ilgisini çekecek yenilikler getirerek oyunu güncel tutmak zorunda. Aksi taktirde CS: GO oynayan oyuncu sayısı git gide azalır.

CS: GO nasıl indirilir?

CS: GO nasıl indirilir? PC üzerinden nasıl oynanır? gibi soruların cevabı epey merak ediliyor. CS: GO, sadece Steam üzerinde bulunduğundan dolayı herhangi bir Steam hesabınız yoksa CS: GO indiremeyeceksiniz. Steam hesabı oluşturmak dakikalar süren bir işlem. Bir isim ve parola belirleyerek hesabınızı oluşturmalı ve dilerseniz profilinizi düzenleyebilirsiniz. Steam hesabı oluşturmak için “Hesap Oluştur” sayfasına gitmelisiniz. Ardından boş alanlara bilgilerinizi girerek hesabınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Hesabı oluştururken yaşadığınız ülkeyi doğru seçmelisiniz. Seçtiğiniz ülkeye özel kur fiyatları bulunduğundan dolayı CS: GO’nun da dahil olmak üzere Steam mağazasındaki tüm oyun ve uygulamaların fiyatı da seçtiğiniz bölgenin birim parası olacak. Tüm bilgileri doldurduktan sonra kayıt olurken girmiş olduğunuz mail adresinizi açarak hesabınızı doğrulamalısınız.

cs go indir
CS: GO’yu indirmek için öncelikle bir Steam hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Hesap doğrulaması yaptıktan sonra Steam’i bilgisayarınıza indirmelisiniz. Kısa bir kurulumun ardından oluşturduğunuz Steam hesabıyla giriş yapmalısınız. Ardından Steam mağazasını açarak Counter Strike: Global Offensive araması yaparak CS: GO’yu tek tuşa basarak indirebilirsiniz. Bu oyun, büyük bir dosya boyutuna sahip olduğundan internet hızınıza göre oyunun indirme süresi artabilir veya azalabilir. Böylelikle CS: Go nasıl indirilir? ve CS: GO kaç GB? gibi sorularını yanıtlamış olduk. Mobil oyunlar, PC oyunları ve güncel E-Spor haberlerinden anında haberdar olmak için Gameforgamers’ı takipte kalın. Ayrıca yeni oluşturduğumuz Discord sunucumuza katılarak yeni bir CS: GO takımı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir