Apex Legends Mobile geliyor!

EA, Apex Legends Mobile için Tencent ile birlikte çalıştığını duyurdu! Apex Legends Mobile’ın bu yılın ilerleyen dönemlerinde aynı PC sürümünde olduğu gibi sakin bir şekilde piyasaya sürüleceği bildirildi.

Apex Legends Mobile için Çinli ortak Tencent!

Electronic Arts’ın sahip olduğu Respawn Entertainment, IGN tarafından yayınlanan bir rapora göre Android ve iOS için Apex Legends’ı geliştirirken Tencent ile birlikte çalışıyor.

Respawn Entertainment’in Apex Legends’ın mobil bir versiyonunu geliştirmek için Çinli bir şirket ile güçlerini birleştirdiğini görmek pek şaşırtıcı olmadı çünkü EA’nın 2020 mali yılı için üçüncü çeyrek kazanç bildirimi sırasında Apex Legends Mobile için Çinli bir ortak ile çalışıldığı zaten doğrulanmıştı. EA ayrıca aynı Çinli ortağın Apex Legends’ın PC versiyonunu Çin’e getirmek için çalışacağını da söyledi.

Apex Legends Mobile ne zaman çıkacak?

Bu ayın başlarında EA, oyun için geçici bir çıkış tarihi verdi. Apex Legends Mobile çıkış tarihi Daniel Ahmad’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre önümüzdeki üç ile dört ay içerisinde Çin’de lansmana başlayacak. Electronic Arts da 31 Mart 2022’de sona erecek olan 2022 mali yılı sona ermeden önce onu küresel olarak piyasaya sürmeyi planlıyor.

EA, mobil platforma büyük yatırımlar yapıyor. Öyle ki yakın zamanda da Glu Mobile’ı 2,1 milyar dolara satın almıştı. Glu Mobile, Kim Kardashian: Hollywood, Design Home ve MLB Tap Sports Baseball gibi popüler oyunların geliştiricisidir. EA ayrıca geliştirilmekte olan 6 mobil FIFA oyununa da sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir